Przemysław Dakowicz

Literaturoznawca

Poeta, eseista, krytyk literacki i historyk literatury; doktor habilitowany w dziedzinie nauk humanistycznych w dyscyplinie literaturoznawstwo.

Adiunkt w Katedrze Literatury i Tradycji Romantyzmu Uniwersytetu Łódzkiego (2008–2017), następnie zaś w Katerze Literatury Polskiej XX i XXI wieku UŁ (od października 2017 r.); w latach 2010–2013 także wykładowca literatury współczesnej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Jego książki nagradzano i wyróżniano, m.in. Nagrodą Poetycką 'Orfeusz’, Nagrodą Literacką im. Franciszka Karpińskiego i Nagrodą Literacką 'Skrzydła Dedala’, przyznawaną przez Bibliotekę Narodową.

Tłumaczony na języki angielski, francuski, czeski, serbski i słoweński.

Karolina Wojtko

Reżyser

Reżyser filmów dokumentalnych i edukacyjnych, aktorka sceny musicalowej, kierownik produkcji filmowej, edukator.

We współpracy ze Studiem Aktorstwa i Głosu, prowadzi warsztaty z podstaw aktorstwa dla epizodystów, statystów i tych którzy chcą się realizować przed kamerą. Prowadzi także zajęcia dotyczące głosu i dykcji (dykcja, joga twarzy, emisja głosu, relaksacja, prawidłowe zachowanie się przed kamerą itp.)

Jej certyfikat jest rekomendowany przez Produkcję Filmową Pentagon Studio Wrocław i Agencję Aktorską Profesja.

Laureatka festiwalu OFPA w Rybniku, Festiwalu Twórczości Edwarda Stachury – Stachuriada, Festiwalu MonoArt w Oleśnicy i wielu innych.

Ewelina Marciniak

Koordynator projektu, Kompozytor

Menadżer i animator kultury, Opiekun Cieplickiej Sceny Młodych, twórca a obecnie kierownik filii JCK Przystań Twórcza, pieśniarka, autorka tekstów, kompozytor, bard (bardotka ;), instruktor warsztatów SŁOWA I PIOSENKI.

Laureatka m.in. krakowskiego Studenckiego Festiwalu Piosenki, olsztyńskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy poezję”, warszawskiego Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Autorskiej OPPA, świnoujskiej FAM-y Festiwalu Artystycznego Młodzieży Akademickiej.

Współpracowała z… lub/i pisze dla ulubionych wykonawców i muzyków m.in. Rafała Nosala i grupy Bohema, Zespołu w Tym Sęk, zespołu Horyzont, Waldemara Orłowskiego, Aleksandra Porzucka…oraz dla siebie i młodzieży, z którą współpracuje.


Marcin Kaźmieruk FOTOGRAFIA

Fotograf, Edukator

Jego pasją i sposobem na życie jest fotografia. „Pięknie patrzy” zarówna na człowieka jak i na otaczający go świat. Kadry nieoczywiste, zabawa światłem i cieniem, niezwykłe chwile zatrzymane na dłużej, ludzkie historie opowiedziane bez słów, a mówiące wszystko….

Z Przystanią Twórczą współpracuje od prawie 10 lat. Był uważnym obserwatorem większości naszych wydarzeń, utrwalił na swoich fotografiach 6 kolejnych Kutrów Artystycznych. Obecny to chyba już siódmy w jego „obiektywie”.

Fotografia portretowa, ślubna, okolicznościowa, sesje wizerunkowe, fotorelacje z wydarzeń, a także praca z młodymi ludźmi (warsztaty, nietypowe formy edukacyjne) to tylko wycinek z intensywnego życia Marcina.

Piotr Lemański

Aranżer, muzyk, producent muzyczny

Muzyk, aranżer, realizator dźwięku, producent muzyczny, człowiek wielu talentów, głowa pełna pomysłów muzycznych, autor podkładów aranżacji oraz przełożenia aranży na profesjonalne podkłady muzyczne do koncertu Miej Serce i patrzaj w Serce.

Współpracuje z wieloma artystami polskiej sceny muzycznej, od czterech lat wspiera działania Festiwalu Młodych Talentów, Cieplickiej Sceny Młodych oraz licznych działań muzycznych organizowanych na dolnym Śląsku.

Wiecznie w biegu, mimo to, zawsze profesjonalnie i z uśmiechem.

Łukasz Szczepanik

Aktor, wokalista, trener, opiekun grupy aktorskiej

Aktor, wokalista, instruktor, menadźer kultury. Od ponad 9 lat wspierający nasze działania, łączące muzykę, śpiew i aktorstwo, a skierowane do młodzieży.

Absolwent Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie, Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Zarządzania Kulturą Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Na deskach teatralnych zadebiutował główną rolą w musicalu HAIR w reż Wojciecha Kościelniaka w Gliwickim Teatrze Muzycznym.

Zagrał także w musicalach: CHICAGO, KAPITAN ŻBIK, ŻÓŁTY SATURATOR, LEGALNA BLONDYNKA w reż. Janusza Józefowicza m.in. w Krakowskim Teatrze Variete.

Wielokrotnie pełnił też funkcję asystenta reżyserów teatralnych i musicalowych.

Bartłomiej Zaniewicz

Choreograf, instruktor tańca, trener

Współzałożyciel Szkoły Tańca ZaniewiczMichniewska – tancerz, trener, instruktor tańca, choreograf. W 2013 r. dyrektor i współzałożyciel artystycznej szkoły dla dzieci i młodzieży Teatr Sztuk Wielu.

Od roku 2003 razem z formacją taneczną DCPK odnosił kolejne sukcesy na polskich scenach pod okiem Piotra Galińskiego (II wicemistrz, I wicemistrz i mistrz Polski w kategorii formacji latynoamerykańskich powyżej 15 roku życia.

Związany z Teatrem Komedia – musical BOYBAND, Teatrem Roma „Deszczowa Piosenka”, a obecnie z Teatrem Syrena – „Królowa Śniegu”, „Czarownice z Eastweak”, „Rodzina Adamsów”, „Rock of Ages”.

Paweł Stefanowicz

Realizator dźwięku, trener, LDB Studio

Paweł Stefanowicz – LDB Studio – to realizator dźwięku, człowiek wielu talentów.

W temacie realizacji dźwięku współpracuje m.in. z Filharmonią Dolnośląską, Jeleniogórskim Centrum Kultury oraz wieloma instytucjami i firmami organizującymi wydarzenia artystyczne czy sportowe w całej Polsce. Współtworzy także Strimeo TV.

Od wielu lat wspiera nas i naszą młodzież w różnych, często nietypowych i szalonych projektach muzycznych.

Wychwyci każdy fałsz, nie przepuści żadnego nieproszonego dźwięku, a przy tym jest oazą spokoju.

Michał Kępiński
Jaskółka STUDIO Filmowe

Operator filmowy, telewizyjny, montażysta

Operator filmowy, telewizyjny, montażysta.

Montaż to dla niego nie tylko „sklejanie materiału”, ale przede wszystkim sztuka.

Doświadczenie zawodowe zdobywa od 1997 roku. Przez 8 lat był związany z lokalną telewizją Operator kamery, realizator wizji).

Od 2005 roku pracował w, a potem współpracował z TVN24. W 2009 roku założył własną firmę Wakat.TV, której zaufała już czołówka branży telewizyjnej.

Z Przystanią Twórczą zaprzyjaźnił się w 2020 roku. Wtedy po raz pierwszy wsparł nas (dzięki współpracy z ODK oraz Markiem Oleksym) swoimi umiejętnościami, widzą i doświadczeniem. Od tej pory dzielnie towarzyszy naszym szalonym projektom muzycznym.

 



Anna Krych

Choreograf, instruktor tańca, trener, pedagog tańca

Absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej przy Teatrze Wielkim Operze Narodowej w Warszawie.

 

Jako solistka baletu pracowała w wielu teatrach w Polsce: m.in. Operze Bydgoskiej, Operze Krakowskiej, Operze Wrocławskiej, Polskim Teatrze Tańca, Teatrze Muzycznym CAPITOL, Teatrze Tańca ARKA.

Współzałożycielka Wrocławskiej Pracowni Tańca we Wrocławiu oraz pedagog sceny Tańca we Wrocławiu.

Stypendystka Konsulatu Francuskiego – staż w Zespole Tańca Współczesnego Kilina Cremona w Lyonie.

Otrzymała nagrodę TV Wrocław za inicjatywę stworzenia i prowadzenia Studium Tańca Współczesnego MTT we Wrocławiu oraz Złotą i dwie Srebrne Iglice – nagroda publiczności.

Prowadziła warsztaty/wykłady praktyczne na Uniwersytecie Wrocławskim, Wydział Filologii Polskiej ze specjalizacją teatrologia.

Nieoceniona pomoc
Ewelina Zwolińska

Pedagog, nauczyciel, niezwykły człowiek.

Nie mamy zdjęcia Pani Eweliny (póki co) ale mamy na pewno jej ogromne wsparcie i pomoc w realizacji projektu oraz w pracy z młodzieżą.

Pierwszy projekt w którym bardzo nam pomogła odbył się na początku roku 2022. Rozpoczynaliśmy wtedy nową przygodę – przygodę z radiem – i organizowaliśmy pierwsze warsztaty adresowane do młodzieży właśnie o tej tematyce.

Ponieważ na co dzień P. Ewelina opiekuje się m.in. klasą o profilu dziennikarskim w II LO im. C.K. Norwida – zaufała nam i rozpropagowała informację o tych zajęciach wśród młodych ludzi z którymi pracuje – ze skutecznością 100%.

Dzięki niej i jej młodzieży udało się przygotować sporą część działań grupy aktorskiej w naszym projekcie.

Dziękujemy 🙂

Ryszard Grzywacz

Pedagog, nauczyciel z powołania, człowiek z pasją i głową pełną świetnych pomysłów.

Cytujemy za Festiwalem Pestka 🙂

Urodzony w Lany Poniedziałek. Monter urządzeń telekomunikacyjnych o specjalności telekomunikacja. Absolwent polonistyki w Krakowskim Gołębniku oraz Reżyserii Teatrów Młodzieżowych PWST we Wrocławiu.

Nauczyciel Języka Polskiego w Cieplickim Norwidzie. Entuzjasta Teatru, Sudetów i Sałaty.

Współtwórca kilku fajnych spektakli teatru z „Norwida”.

W naszym projekcie pomógł nam – baaardzo – w organizacji pierwszego spotkania z Norwidowską młodzieżą w sprawie projektu. Swym dobrym i mądrym słowem dopomógł…w snuciu opowieści o tym, co ukryte jest w Balladach i Romansach Adama Mickiewicza i o tym dlaczego warto a nawet trzeba po nie sięgnąć – zwłaszcza teraz – 200 lat po ich pierwszym wydaniu.

Dziękujemy 🙂