IMPREZY

Przystań Café

WARSZTATY TAŃCA KLASYCZNEGO

Dnia 11.10.2012 o godz. 17:00 Przystań Twórcza – Cieplickie Centrum Kultury organizuje w swojej siedzibie warsztaty tańca klasycznego dla dzieci w wieku od 5 do 8 lat.


Zajęcia są bezpłatne a ilość miejsc ograniczona!


Czas trwania warsztatów to 40 minut.


Warunkiem uczestnictwa jest zgoda rodziców na udział dziecka w zajęciach oraz obuwie zmienne z miękką podeszwą.
Zajęcia prowadzić będzie wykwalifikowany instruktor tańca klasycznego - Kazimierz Jacak, który posiada ogromny dorobek zawodowy. Ukończył on Bytomską Szkołę Baletową, następnie studiował w Moskwie w Państwowym Instytucie Sztuki Teatralnej na wydziale pedagogiki baletu oraz choreografii. Kolejnym etapem jego kariery zawodowej była praca jako wykładowca metodyki tańca w Warszawie a jej uwieńczeniem praktyka solisty baletu w Operze Śląskiej.


Wszelkich informacji udzielamy pod nr tel. (75) 712 29 82 lub drogą elektroniczną  imprezy@przystantworcza.pl 

Serdecznie zapraszamy!

Spektakl „Układanka” Teatru Studenckiego SPONTAN

23 kwietnia – piątek - godz. 19.00


Ze względu na ograniczoną ilość miejsc bilety w cenie 5 zł. do nabycia tylko w przedsprzedaży.

- Przystań Twórcza- Cieplickie Centrum Kultury – Ściegiennego 5/7
- Centrum Informacji Turystycznej – Cieplice, Plac Piastowski 36

Zgrabna i nieszablonowa układanka, na podstawie fragmentów twórczości takich mistrzów słowa jak: Paulo Coehlo, Brunon Schulz, Monika Mostowik, Wojciech Kuczok oraz Vladimir Nabokov czeka na Państwa w Przystań CAFÉ. Jest to ciekawa, bo pełna prawdy i serca - mała forma teatralna, która w nieuporządkowany sposób - opowiada o losach postaci,  tylko pozornie niezwiązanych ze sobą.
"Układanka" to rozważania ludzi młodych na temat miłości, która niejedno ma imię  i emocjonalności człowieka, żyjącego we współczesnej, industrialnej rzeczywistości. To także zmagania osamotnionych bohaterów, zagubionych w przerażającym, perfekcyjnie poukładanym świecie, pragnących odkryć miłość, ale nie „byle jaką”, ulotną... Tę prawdziwą… o ile taka istnieje.
W przedstawieniu występują studenci Kolegium Karkonoskiego: Karolina Konopska, Agnieszka Frąckowiak, Aleksandra Mrówka, Dominik Pintera, Kamil Glaser, Piotr Torchała, Artur Bamburski.

Premiera „Układanki” odbyła się 25 lutego 2010 r. w auli rektoratu Kolegium Karkonoskiego.
UWAGA:
Spektakl przeznaczony jest dla widzów powyżej 16 roku życia.


Przystań Twórcza – Cieplickie Centrum Kultury
Ul. Ściegiennego 5/7
(III klatka schodowa - I piętro)
www.cieplice.org

Przystań Café

Niedziela, 25 kwietnia, g. 16.00

Iwona Loranc


Sobotnie popołudnie w Przystań Café należeć będzie do niezwykłej osobowości - Iwony Loranc.
Nie wiadomo, czy mówić o niej jak o aktorce śpiewającej jak anioł, czy o wokalistce „zaprzedanej” teatrowi. Jedno jest pewne – drugiej takiej nie ma ani na deskach teatru, ani na estradzie. Takiej  tajemnicy jak ta, ukryta w jej głosie, takiego ciepła,  aksamitnej barwy nie znajdziemy nigdzie indziej i u nikogo innego. 


Na scenie – również teatralnej- od ponad 10 lat. Sukcesy zaczęła odnosić z zespołem Tricolor, z którym wydała swa pierwsza płytę.  Jest laureatką wielu konkursów i przeglądów. Na koncie ma m.in.  Grand Prix i nagrodę dziennikarzy za wykonanie piosenki Toma Waits’a „Dno” w Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, nagrodę „Trytona” za wybitne walory artystyczne na festiwalu FAMA w Świnoujściu, I nagrodę na 38 Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie.

Często bierze udział w koncertach telewizyjnych i radiowych, wykonując piosenki Agnieszki Osieckiej, Jonasza Kofty, Jana Wołka, Seweryna Krajewskiego, Zygmunta Koniecznego, Marka Grechuty, Andrzeja Sikorowskiego, Grzegorza Turnau’a, Andrzeja Zaryckiego i Wojciecha Bellona,  czy Bułata Okudżawy.
W listopadzie 2004 roku  nagrała materiał do nowej, solowej płyty - „Znaki na niebie” - piosenkę pod takim samym tytułem i stylowe wokalizy nagrała również do wyświetlanego w kinach filmu pt. „Ławeczka”.

Recital Iwony Loranc, to połączenie Jej dotychczasowych dokonań z materiałem zarejestrowanym na najnowszej płycie pod tytułem „Znaki na niebie”. To wybrane piosenki Agnieszki Osieckiej, Jana Wołka, Seweryna Krajewskiego, Grzegorza Turnau'a, Marka Grechuty. Również w recitalu tym znajdziemy pieśni Bułata Okudżawy i usłyszymy znaną z Przeglądu Piosenki Aktorskiej „Kinematografię serc” oraz interpretację „Dna” Toma Waits'a, którą Iwona Loranc zachwyciła wrocławską publiczność i jurorów.
Źródło: www.iwonaloranc.com

A jeleniogórskim akcentem będzie tym razem oryginalna prezentacja pod tajemniczą nazwą: UNCOMMON PROJECT.
A cóż to takiego?
W momencie połączenia dwu energii twórczych powstaje nietypowe zjawisko takie jak  UNCOMMON PROJECT, czyli nietuzinkowy, wykraczający poza normy gnuśności i odtwórczego podejścia do materii sztuki, projekt muzyczno-wizualno-artystyczny, którego twórcami i pomysłodawcami są dwie postaci związane z Jelenią Górą.Katarzyna Maczel – absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu, na potrzeby projektu nazwana Panią Prezes, użyczająca wokalu, oraz
Bartłomiej Drak – pseudonim konspiracyjny: Dyrektor, człowiek od zarządzania gitarą i aparatem fotograficznym.

Krótkie wystąpienie tego duetu przed recitalem Iwony Loranc będzie zapowiedzią ich solowego pokazu, który już niebawem nastąpi w Przystani Twórczej.

niedziela 25 kwietnia, g. 16.00
Przystań Twórcza – Cieplickie Centrum Kultury
Ul. Ściegiennego 5/7
(III klatka schodowa - I piętro)
58-560 Jelenia Góra
(75) 712 28 92
www.cieplice.org

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc bilety w cenie 15 zł. do nabycia tylko w przedsprzedaży
- Przystań Twórcza- Cieplickie Centrum Kultury
- Centrum Informacji Turystycznej – Cieplice, Plac Piastowski 36

Impreza finansowana ze środków Urzędu Miasta Jelenia Góra.