IMPREZY

 

 

 

Ostatnie Cieplickie Fajfy – zapraszamy w najbliższy piątek 13 września 2019r. o godz. 17.00 do godz. 20.00 do Parku Norweskiego (przy kamiennej scenie)

na tańce i świetną zabawę na świeżym powietrzu ze wspaniałym DJ-em, który prezentuje najpiękniejsze hity taneczne.

 

 Plan na wrzesień Klubu Seniora „Młodzi Duchem”:

 

- 11.09.2019 r. godz. 16.00 - „Czy taniec towarzyski jest naprawdę towarzyski?”. Wstęp wolny. Siedziba Przystani Twórczej. „Czy taniec towarzyski jest naprawdę towarzyski?” – na to pytanie odpowie Cezary Hobgarski, nauczyciel tańca, który dla Klubu Seniora „Młodzi Duchem” przygotuje ciekawe spotkanie o historii i ciekawostkach związanych z takimi tańcami, jak walc, cha-cha, tango, czy też samba.

 

- 18.09.2019 r. o godz. 16.00 - „Przesiedleńcy w Kotlinie Jeleniogórskiej” – spotkanie z Janem Bujakiem. Wstęp wolny. Siedziba Przystani Twórczej. Spotkanie z Janem Bujakiem, autorem opracowań historycznych pt. „Galicjanie i Serbowie”, czy też „Polskie parafie w Bośni” m.in. o Polakach z Kresów Wschodnich, którzy przewędrowali do Bośni, a po wojnie zostali przesiedleni m.in. w rejony Jeleniej Góry. Gość Klubu Seniora opowie również o innych wędrówkach Polaków, którzy obecnie mieszkają na terenie powiatu jeleniogórskiego oraz o swoich poszukiwaniach śladów polskości.

 

- 25.09.2019 r. o godz. 13.00. 65-lecie Karkonoskie Parku Narodowego. (Zbiórka o godz. 12.20 na przystanku Osiedle Orle przy Biedronce, autobus nr 7 jest o godz. 12.25 – bilety autobusowe we własnym zakresie). Wstęp wolny. Karkonoski Park Narodowy ul. Chałubińskiego 23 (Sobieszów). Z okazji 60-lecia Karkonoskiego Parku Narodowego Leszek Skrętkowicz opowie o bardzo ciekawej historii KPN-u oraz o sztuce w Karkonoszach. Przy dobrej pogodzie odbędzie się również spacer.

 

- 19 i 26.09.2019 r. o godz.10.30 (w każdy czwartek od 19 września) - „Śpiewy w Kręgu”. Wstęp wolny. Siedziba Przystani Twórczej. Członkowie Klubu Seniora „Młodzi Duchem” wspólnie z Agatą Szmigrodzką śpiewają polskie piosenki. Uczestnicy spotkania wspólnie wybierają repertuar. To fantastyczny sposób na ćwiczenia oddechowe i dykcję. Dołączyć może każdy kto lubi śpiewać w przyjaznym gronie, wystarczy przyjść.