IMPREZY

NEWSLETTER

 

Styczeń 2019 r. z Klubem Seniora „Młodzi Duchem”:

 

- 23.01.2019 r. godz. 16.00 Karnawałowe Szaleństwo lat 60’. Wstęp wolny. Siedziba Przystani Twórczej. Seniorzy w przebraniach z lat 60’ XX wieku wezmą udział w karnawałowym balu. Nie zabraknie Tańców i Śpiewów w Kręgu oraz muzyki z dawnych lat w wykonaniu zaprzyjaźnionego akordeonisty Lucjana Suchodolskiego.

 

Luty 2019 r. z Klubem Seniora „Młodzi Duchem”:

- 13.02.2019 r. godz. 16.00 - Miłosne dzieje Karkonosza w Bramach Czasu. Bilet kosztuje 15 zł (obowiązują wcześniejsze zapisy w Przystani Twórczej). Ul. Chełmońskiego 3 w Jeleniej Górze (obok Muzeum Karkonoskiego).

Z okazji nadchodzących Walentynek członkowie Klubu wezmą udział w wyjściu do nowo otwartego Time Gates, czyli Wrót Czasu, gdzie poznają miłosną legendę Ducha Gór – Karkonosza, który porwał księżniczkę Dobrogniewę oraz dowiedzą się dlaczego Liczyrzepa miał złamane serce. Będzie to okazja do poznania całej oferty najnowszej atrakcji turystycznej w Jeleniej Górze. W pomieszczeniach panuje niska temperatura ok. 8 stopni, prosimy ciepło się ubrać. W środku jest możliwość zakupienia w barze ciepłej herbaty lub kawy.

- 20.02.2019 r. godz. 16.00 - „Oswoić Samotność”. Wstęp wolny. Siedziba Przystani Twórczej.

 Anna Uznańska – psychoterapeutka, opowie o uzyskaniu świadomości tego co jest możliwe tylko w stanie samotności oraz co jest możliwe tylko w relacjach z ludźmi (o potencjale obu tych stanów). Prowadząca jest pod wrażeniem wpływu transformującej siły drzemiącej w ludzkich lękach egzystencjalnych i jej potencjalnego wpływu na jakość ich życia. Ćwiczenia podczas warsztatu „Oswoić Samotność”, realizowane metodą psychologii pracy z procesem, uświadamiają doświadczenia, które stają się naszym zasobem, z którego możemy korzystać w przyszłości. Warsztaty prowadzone tą metodą angażują różne kanały: słuch, wzrok, ruch, ciało, relacje. Pozwala to na pełne rozwinięcie doświadczenia i uzyskanie świadomości osobistych oraz niepowtarzalnych predyspozycji.

- 27.02.2019 r. godz. 16.00 - „O oddech wyżej” – wieczór poetycki Zofii Mirskiej. Wstęp wolny. Siedziba Przystani Twórczej.

Zofia Mirska zdawała maturę w obecnym II Liceum Ogólnokształcącym im. C.K. Norwida w Jeleniej Górze i ukończyła studia na Uniwersytecie Wrocławskim. W Kłodzku była wieloletnim pracownikiem kultury i nauczycielem języka polskiego. Posiada odznakę Zasłużonego Działacza Kultury i jest członkinią Związku Literatów Polskich. Od 1982 r. wydała szereg tomików tj. „jeszcze nie pada”, „w nawiasach ścieżek”, „o oddech wyżej”, „odchodzi i ulatuje”. Podczas spotkania Poetka opowie o wspomnieniach związanych z Cieplicami oraz o swojej twórczości, przedstawiając autorskie wiersze. Również członkowie Klubu zaprezentują lirykę Zofii Mirskiej.

- 14, 21, 28.02.2019 r. godz. 10.30 - Śpiewy w Kręgu. Wstęp wolny. Siedziba Przystani Twórczej.

Zapraszamy serdecznie na cykl spotkań „Śpiewy w Kręgu”, które wraz z Klubem Seniora „Młodzi Duchem” prowadzi jeleniogórska artystka Agata Szmigrodzka. Spotkania mają miejsce raz w tygodniu (w czwartki) w siedzibie Przystani Twórczej. Repertuar ustalają uczestnicy spotkań m.in. stare polskie hity i piosenki biesiadne.