1. Przystań Café

niedziela, 25 kwietnia, g. 16.00

Iwona Loranc

Uncommon Project


Sobotnie popołudnie w Przystań Café należeć będzie do niezwykłej osobowości - Iwony Loranc.
Nie wiadomo, czy mówić o niej jak o aktorce śpiewającej jak anioł, czy o wokalistce „zaprzedanej” teatrowi. Jedno jest pewne – drugiej takiej nie ma ani na deskach teatru, ani na estradzie. Takiej  tajemnicy jak ta, ukryta w jej głosie, takiego ciepła,  aksamitnej barwy nie znajdziemy nigdzie indziej i u nikogo innego. 

Na scenie – również teatralnej- od ponad 10 lat. Sukcesy zaczęła odnosić z zespołem Tricolor, z którym wydała swa pierwsza płytę.  Jest laureatką wielu konkursów i przeglądów. Na koncie ma m.in.  Grand Prix i nagrodę dziennikarzy za wykonanie piosenki Toma Waits’a „Dno” w Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, nagrodę „Trytona” za wybitne walory artystyczne na festiwalu FAMA w Świnoujściu, I nagrodę na 38 Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie.

Często bierze udział w koncertach telewizyjnych i radiowych, wykonując piosenki Agnieszki Osieckiej, Jonasza Kofty, Jana Wołka, Seweryna Krajewskiego, Zygmunta Koniecznego, Marka Grechuty, Andrzeja Sikorowskiego, Grzegorza Turnau’a, Andrzeja Zaryckiego i Wojciecha Bellona,  czy Bułata Okudżawy.
W listopadzie 2004 roku  nagrała materiał do nowej, solowej płyty - „Znaki na niebie” - piosenkę pod takim samym tytułem i stylowe wokalizy nagrała również do wyświetlanego w kinach filmu pt. „Ławeczka”.

Recital Iwony Loranc, to połączenie Jej dotychczasowych dokonań z materiałem zarejestrowanym na najnowszej płycie pod tytułem „Znaki na niebie”. To wybrane piosenki Agnieszki Osieckiej, Jana Wołka, Seweryna Krajewskiego, Grzegorza Turnau'a, Marka Grechuty. Również w recitalu tym znajdziemy pieśni Bułata Okudżawy i usłyszymy znaną z Przeglądu Piosenki Aktorskiej „Kinematografię serc” oraz interpretację „Dna” Toma Waits'a, którą Iwona Loranc zachwyciła wrocławską publiczność i jurorów.
Źródło: www.iwonaloranc.com

A jeleniogórskim akcentem będzie tym razem oryginalna prezentacja pod tajemniczą nazwą: UNCOMMON PROJECT.
A cóż to takiego?
W momencie połączenia dwu energii twórczych powstaje nietypowe zjawisko takie jak  UNCOMMON PROJECT, czyli nietuzinkowy, wykraczający poza normy gnuśności i odtwórczego podejścia do materii sztuki, projekt muzyczno-wizualno-artystyczny, którego twórcami i pomysłodawcami są dwie postaci związane z Jelenią Górą.


Katarzyna Maczel – absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu, na potrzeby projektu nazwana Panią Prezes, użyczająca wokalu, oraz
Bartłomiej Drak – pseudonim konspiracyjny: Dyrektor, człowiek od zarządzania gitarą i aparatem fotograficznym.

Krótkie wystąpienie tego duetu przed recitalem Iwony Loranc będzie zapowiedzią ich solowego pokazu, który już niebawem nastąpi w Przystani Twórczej.

Sobota 10 kwietnia, g. 16.00
Przystań Twórcza – Cieplickie Centrum Kultury
Ul. Ściegiennego 5/7
(III klatka schodowa - I piętro)
58-560 Jelenia Góra
(75) 712 28 92
www.cieplice.org

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc bilety w cenie 15 zł. do nabycia tylko w przedsprzedaży – od 22 marca!
- Przystań Twórcza- Cieplickie Centrum Kultury
- Centrum Informacji Turystycznej – Cieplice, Plac Piastowski 36

 

2. Przystań Café

Spektakl „Układanka” Teatru Studenckiego SPONTAN

23 kwietnia – piątek - godz. 19.00

 

 

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc bilety w cenie 5 zł. do nabycia tylko w przedsprzedaży – do 15 kwietnia!
- Przystań Twórcza- Cieplickie Centrum Kultury – Ściegiennego 5/7
- Centrum Informacji Turystycznej – Cieplice, Plac Piastowski 36

Zgrabna i nieszablonowa układanka, na podstawie fragmentów twórczości takich mistrzów słowa jak Paulo Coehlo, Brunon Schulza, Monika Mostowik, Wojciech Kuczok oraz Vladimir Nabokov czeka na Państwa w Przystań CAFÉ. Jest to ciekawa, bo pełna prawdy i serca - mała forma teatralna, która w nieuporządkowany sposób - opowiada o losach postaci,  tylko pozornie niezwiązanych ze sobą.
"Układanka" to rozważania ludzi młodych na temat miłości, która niejedno ma imię  i emocjonalności człowieka, żyjącego we współczesnej, industrialnej rzeczywistości. To także zmagania osamotnionych bohaterów, zagubionych w przerażającym, perfekcyjnie poukładanym świecie, pragnących odkryć miłość, ale nie „byle jaką”, ulotną... Tę prawdziwą… o ile taka istnieje.
W przedstawieniu występują studenci Kolegium Karkonoskiego: Karolina Konopska, Agnieszka Frąckowiak, Aleksandra Mrówka, Dominik Pintera, Kamil Glaser, Piotr Torchała, Artur Bamburski.

 

Premiera „Układanki” odbyła się 25 lutego 2010 r. w auli rektoratu Kolegium Karkonoskiego.
UWAGA:
Spektakl przeznaczony jest dla widzów powyżej 16 roku życia.


Przystań Twórcza – Cieplickie Centrum Kultury
Ul. Ściegiennego 5/7
(III klatka schodowa - I piętro)
www.cieplice.org

Impreza finansowana ze środków Urzędu Miasta Jelenia Góra.

 3. Wiosna Cieplicka - od 26 kwietnia 2010, a w niej m.in.

- Poniedziałek, 26 kwietnia, godz. 19.00
Kabaret CIACH i Stanisław TYM

- Poniedziałek, 3 maja
Impreza plenerowa w Parku Zdrojowym, Cieplice

- Sobota, 8 maja, godz. 19.00
Muzyczno – kabaretowy Show Tomasza Grdenia

- Niedziela, 16 maja, godz. 16.00
Japoński Chór The Elisabeth Singers

- Sobota, 22 maja, miedzy godz. 20.00 a 21.00 - wstęp wolny
Koncert Zespołu LAO CHE
www.laoche.art.pl

- Sobota, 29 maja, od godz. 13.00
Kiermasz kwiatów i roślin, Niesamowite bolesławieckie Glinoludy oraz Jeleniogórski Chór Kameralny pod dyrekcją mgr Joanny Moryc
Park Zdrojowy i okolice, Cieplice
więcej: www.glinolud.pl

 UWAGA: Zgłoszenia osób i firm chętnych do udziału w kiermaszu prosimy przesyłać do 16 maja na adres: przystan.tworcza@cieplice.org , w tytule prosimy podać „Kiermasz kwiatów”, a w treści- dane firmy/osoby, tel. kontaktowy i powierzchnię (do 25 m2) potrzebną do wystawienia.

Imprezy w ramach „Wiosny Cieplickiej” są finansowane z budżetu Miasta Jelenia Góra.
 


4. Koncerty Promenadowe  - niedziele lipca i sierpnia (Muszla Koncertowa Parku Zdrojowego)

5. Wystawa pokonkursowa Konkursu Fotograficznego „Cztery pory roku w Cieplicach- Lato”- realizacja w trzecim kwartale 2010 roku

6. III Mikołajkowa Kraina Łagodnych – grudzień, ogłoszenie wyników Konkursu Fotograficznego „Cztery pory roku w Cieplicach- Jesień”

7. Opłatek ekumeniczny – grudzień

Dodatkowe wydarzenia, konkretne terminy i artyści, którzy zagoszczą w ramach imprez będą na bieżąco uzupełniane na naszej stronie. Zapraszamy