11 kwietnia 2015 r.

Bajkowa Sobota Kreatywnej Rodzinki

Akademia Cyrkowa dla dzieci

oraz warsztaty tematyczne
 
Jak co miesiąc nasza przestrzeń zamienia się w niezwykłą krainę, w której na dzieci czeka moc atrakcji i fascynujących warsztatów.
Podczas zajęć uczestnicy będą mogli poszerzyć wyobraźnię, rozwinąć kreatywność oraz zdolności plastyczne i manualne.
 
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom najmłodszych mieszkańców i ich rodziców/opiekunów, proponujemy im połączenie aktywności z kulturą i sztuką.
Główną atrakcją kwietniowego spotkania będą animacje prowadzone przez animatora kultury - zawodowego Klauna Rufi Rafi.
 
Klaun Rufi Rafi o sobie – „Można rzec od zawsze byłem zafascynowany cyrkiem: oglądałem wszystkie retransmisje gal w Monte Carlo, przesiadywałem godzinami przy namiocie cyrkowym, gdy cyrk akurat odwiedzał moje rodzinne hutnicze miasto. To właśnie wtedy oglądając występy cyrkowców nauczyłem się żonglować 3 piłkami…”

Klaun Rufi Rafi to alter ego Rafała Biesiady. Z wykształcenia jest animatorem kultury i pedagogiem, absolwentem UW i UJ. Rafał Biesiada to performer, a jednocześnie współpracownik organizacji pozarządowych, zaangażowany w powstawanie inicjatyw kulturalnych. Ideowiec promujący ideę „Nowego Cyrku”. W ostatnim czasie współpracuje między innymi z kabaretem średniowiecznym Cornu Cervi, cyrkiem stacjonarnym Cyrkland i Zdrojowym Teatrem Animacji w Jeleniej Górze. Ze swoim Teatrem Jednego Klauna Rufi Rafi pojawia się na ulicach miast i miasteczek, scenach, festynach i festiwalach w kraju i za granicą. Gościł między innymi na Festiwalu Teatrów dla Dzieci we Wrocławiu, Festiwalu Kultur w Pirnie (Niemcy), Festiwalu dell’ Arte w Wojanowie, Jarmarku Majowym w Jilemnicach (Czechy).
 

Teatr Jednego Klauna Rufi Rafiego to działania interaktywne, a spotkania z nim cechuje duża doza improwizacji i działań z publicznością. W swój świat wciąga on uczestników spotkania, tworząc z nimi za pomocą różnych technik (klaunowych gagów, dowcipów sytuacyjnych, żonglerki, skręcania balonów, elementów pantomimy, baniek mydlanych rozmaitej wielkości) pełną humoru, ulotną rzeczywistość, nietrwałą jak bańka mydlana, odjechane kuku na muniu.
 
Godziny warsztatów: od 12:00 do 15:00,
w siedzibie  Przystani Twórczej – Cieplickiego Centrum Kultury w Jeleniej Górze, ul. Cieplicka 74

Gwarantujemy przyjazną atmosferę i moc atrakcji
 
Informujemy jednocześnie, że liczba miejsc na warsztaty jest ograniczona w związku z czym prosimy o wcześniejsze  zapisy w sekretariacie lub telefonicznie 75-712-28-92
 

Wstęp bezpłatny.

Czekamy na Was !