Muzyka dla maluszków

Czerwiec to chyba jeden z najbardziej lubianych i oczekiwanych miesięcy w roku. Nie trzeba chyba dodawać dlaczego :) Wakacyjny nastrój można było wyczuć także na naszych Warsztatach MINI. Tym razem postawiliśmy na muzykę i śpiew, którą dopełniła niemała dawką kolorowej energii.

4 i 11 czerwca w dosłownie rozśpiewany nastrój wprawili nas zaproszeni Muzycy ze Szkoły Yamaha. Dzieci, wraz z opiekunami, choć na chwilę sami mogli stać się muzykami, próbując swoich sił i gry na przeróżnych instrumentach, m. in. na profesjonalnych keyborach. Chętnych nie brakowało także do wspólnych afrykańskich tańców i śpiewów piosenek z różnych stron świata. Namacalnym efektem spotkania było plastyczne dzieło, dzięki któremu uczestnicy starali się przenieść dźwięk na papier. Spotkanie zwieńczyło wspólne zagranie na bębenkach, kołatkach i rurkach bum bum, które dopełniło radosne klaskanie zadowolonych dzieci.

 


Radosny nastrój nie opuszczał także uczestników kolejnego spotkania. 18 Czerwca słoneczna pogoda dodała energii wszystkim zgromadzonym na Festiwalu kolorów, czyli zajęciach plastycznych „Po-tworzenie”. Malowane gąbkami i pędzlami ogromne potwory nie budziły strachu. Wręcz przeciwnie – wspólne tworzenie na wielkim papierowym dywanie integrowało zgromadzonych i pozwoliło na odkrycie wielu artystycznych talentów i rozwijanie artystycznych umiejętności.