Pozytywna energia na nowy rok szkolny

Z pozoru smutny powrót do szkoły umiliły przystaniowe zajęcia. Wrześniowe Warsztaty MINI minęły pod znakiem relaksu dla ciała i ducha. Podczas dwóch spotkań 3 i 17 września znalazło się coś dla dużych i małych.

Wrzesień z jogą

Chwilę wyciszenia przed umysłowym wysiłkiem i powrotem do szkolnych ławek zapewniły relaksacyjne zajęcia jogi. Dzieci podzielone na dwie grupy wiekowe uczestniczyły w ćwiczeniach dobranych do swoich możliwości i potrzeb. Przy wykonywanych ćwiczeniach swoim dzieciom dzielnie wtórowali ich opiekunowie, mając przy tym nie mniej satysfakcji

 

Mali artyści

Jesienne promienie słońca natchnęły naszych gości także artystyczną weną. Młodsze dzieci wykonały przepiękne kartki dla swoich rodziców. Motylki, kwiaty, zwierzaki… wymienianiu zdaje się nie być końca! Dzieci z wielkim zapałem projektowały oryginalne laurki, z których ciężko było wybrać tę najpiękniejszą. Następny tydzień zagwarantował nie mniejszą moc atrakcji. Z niepozornych balonów powstały przeróżne dmuchane balonowe cudaki.


Równie kreatywnie i twórczo było w drugiej grupie. Na pierwszym spotkaniu dzieci, w wieku od 6 do 8 lat wykonały kartonowe skarbonki, samoloty oraz wisiorki z górskich kamieni. Kolejny tydzień pokazał, że na warsztatach gościmy prawdziwych wirtuozów sztuki jubilerskiej. Skrawki skóry i, z pozoru niepotrzebne, elementy kaletnicze zamieniły się w cudne broszki. Dzieci nauczyły się, że dzięki upycylingowi można wyczarować prawdziwe cuda.