Imprezy archiwalne

Przerwa

Koncert Trio Semplice

Niedziela 7 grudnia
godz. 18.00
Pałac Schaffgotschów - Sala Błękitna
Cieplice, Plac Piastowski 27

Koncert towarzyszący
Międzynarodowemu Festiwalowi GITAROMANIA

Bilety - 5 zł

Do kupienia w:
Przystań Twórcza - Cieplickie Centrum Kultury
przy Miejskim Domu Kultury "Muflon", ul. Cieplicka 172
Informacja Turystyczna - Cieplice, Plac Piastowski 36
Informacja Turystyczna - Jelenia Góra, ul. Bankowa 27
przystan.tworcza@cieplice.org

Koncert GENDOS oraz Jorgos Skolias

11 maja- poniedziałek- godz. 19.00
Kościół Ewangelicko- Augsburski
Jelenia Góra-Cieplice
Impreza biletowana- 15 zł.

Rezerwacja i sprzedaż biletów:
Przystań Twórcza – Cieplickie Centrum Kultury: (0-75) 755 36 26
Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej:
-Jelenia Góra- centrum – ul. Bankowa 27: (0-75) 767 69 25
-Jelenia Góra- Cieplice – Pl. Piastowski 36: (0-75) 755 88 44

GENDOS (Gennady Chamzyryn) -muzyk, śpiewak i instrumentalista, szaman, nauczyciel (mistrz) śpiewu gardłowego, rzeźbiarz w kamieniu i drewnie, wytwórca bębnów dungur (ramowych, szamańskich). Jest wybitną postacią na tuwińskiej scenie muzycznej. Rozwija tradycyjną muzykę ludową co czyni go awangardowym pośród Syberyjskich artystów. Znając różne style muzyczne jak muzykę współczesną, jazz, rock czy blues nie decyduje się na bezpośrednią, łatwą fuzję, lecz tworzy muzykę ludową głęboko osadzoną w szamańskiej tradycji. Gendos posiadł do perfekcji sztukę śpiewu gardłowego. Styl kargyraa związany jest z jego szamańskim wcieleniem. Podczas europejskich podróży niejednokrotnie prowadził warsztaty tego rodzaju śpiewu. Khoomei oznacza śpiew gardłowy, który pozwala na wydobywanie do czterech dźwięków jednocześnie. Pierwszy to dźwięk podstawowy o stałej częstotliwości, pozostałe to dźwięki harmoniczne, świszczące wysoko alikwoty. Daje to niezwykłą wibrację o pierwotnym, atawistycznym wręcz posmaku, przenikającym słuchacza na wskroś, stwarzając poczucie obcowania z czymś tajemniczym i naturalnym zarazem...
www.gendos.art.pl

Jorgos Skolias- wokalista i kompozytor pochodzący ze Zgorzelca. Młodość spędzoną w tym mieście wciąż uważa za niezwykle inspirująca. Znany ze współpracy z grupami „Krzak”, „Osjan”, „Young Power”, s także z Tomaszem Stańko czy Zbigniewem Namysłowskim. Uczestniczył w wielu nagraniach muzyki teatralnej i filmowej. Jorgos Skolias jest muzykiem poszukującym nie tylko indywidualnej formuły na zastosowanie głosu ludzkiego w muzyce, ale również inspiracji w domenie bluesa, jazzu i rocka, muzyce etnicznej, od Grecji poprzez Afrykę do Indii. Studiuje starodawne techniki wokalne w rezultacie czego opanował technikę śpiewania harmonicznego ( równoległe prowadzenie trzech głosów).
Oficjalna strona artysty: www.skolias.strefa.pl

Koncert "Trzy dni później, duet Aleksander Grotowski i Małgorzata Zwierzchowska

10 maja- niedziela- godz. 16.00
Kościół Ewangelicko- Augsburski
Jelenia Góra-Cieplice
Impreza biletowana- 15 zł.

Rezerwacja i sprzedaż biletów:
Przystań Twórcza – Cieplickie Centrum Kultury: (0-75) 755 36 26
Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej:
-Jelenia Góra- centrum – ul. Bankowa 27: (0-75) 767 69 25
-Jelenia Góra- Cieplice – Pl. Piastowski 36: (0-75) 755 88 44

Trzy Dni Później - głogowski zespół, tworzący z pasją i sukcesami od 2000 roku. Trzon zespołu stanowią trzy piękne, utalentowane kobiety: Joanna Piwowar, Marta Piwowar i Marta Groffik- Perchel. Zespół prezentował swoją twórczość w wielu miastach Polski, występował obok najlepszych polskich wokalistów i śpiewających aktorów. W 2003 roku zdobył pierwszą nagrodę na Studenckim Festiwalu Piosenki, rok później w Konkursie „Pamiętajmy o Osieckiej” wywalczył drugą nagrodę. Zespół Trzy Dni Później ma na swoim koncie płytę z tekstami Bolesława Leśmiana i Agnieszki Osieckiej.

Aleksander Grotowski i Małgorzata Zwierzchowska - ten duet można z powodzeniem nazwać zjawiskiem scenicznym. Wykonują piosenki o charakterze kabaretowym i poetyckim. Ich najgroźniejszym orężem są teksty i to najwyższej próby. Olek komponuje muzykę do tekstów znakomitego satyryka, radiowca i poety Andrzeja Waligórskiego. Chyba najczęściej cytowanym jego dziełem jest wdzięczna opowieść o Kniaziu Dreptaku i jego niezwykłej małżonce. Natomiast od kilku lat, piosenki Aleksandra i Małgorzaty są również tworzone do tekstów Artura Andrusa. Koncerty Grotowskiego i Zwierzchowskiej to znakomita zabawa słowem i dźwiękiem. Mnóstwo jest też tam wspólnego śpiewania i to nie tylko refrenów.

Duet wydał kilka płyt- wszystkie koncertowe, nagrane w większości w kultowej Piwnicy pod Harendą w Warszawie.

Organizator:
Przystań Twórcza- Cieplickie Centrum Kultury