IMPREZY

 

Spotkania rekreacyjno-sportowe są zawieszone DO ODWOŁANIA.

 

Zapraszamy do uczestnictwa w zajęciach rekreacyjno- sportowych

organizowanych przez Przystań Twórczą w Cieplicach 

  

Nordic Walking

 

  Tenis Stołowy

 

  Wycieczki rowerowe

 

Nordic Walking – spacer/marsz z kijkami to technika marszu polegająca na zaangażowaniu do wysiłku jak największej partii układu ruchu poprzez zwiększone wymachy ramion, wydłużony krok oraz prawidłowe
zastosowanie specjalnie zaprojektowanych kijków. Prawidłowa technika marszu pociąga za sobą wiele korzyści: odciążenie stawów kończyn dolnych i kręgosłupa, poprawę kondycji, siły i gibkość.
Stanowi ona jedną z najkorzystniejszych i najbardziej uniwersalnych form aktywności ruchowych.

Z jednej strony to doskonały sposób na poprawę sylwetki i kondycji, rekreacja, alternatywa dla biegania i treningów fitness, z drugiej – sposób na rekonwalescencję lub profilaktykę zdrowotną.

Zajęcia stałe odbywające się min. jeden raz w tygodniu w zależności od ilości chętnych, poprzedzone rozgrzewką przy muzyce – trekking na terenie cieplickich parków i atrakcyjnych turystycznie miejscach w plenerze.

Zapraszamy w każdy wtorek o godz. 11.00

Tenis Stołowy - to wspaniały sport i forma ruchu, dzięki którym szybko poprawisz kondycję. Ale nie tylko. Według amerykańskiego psychiatry Daniela Amena ping-pong najlepiej działa na... mózg.
A to dlatego, że wodzenie oczami za piłką, obmyślanie, jak ją podkręcić i planowanie kolejnych ruchów angażuje jednocześnie różne jego partie. Tenis stołowy jest dyscypliną, którą uprawiać można od 6 roku życia do późnej starości. Wspaniały sposób na utrzymanie kondycji i sprawności fizycznej w połączeniu z doskonałą zabawą.

Zajęcia stałe odbywające się raz w tygodniu na Terenie Przystani Twórczej w Cieplicach, poprzedzone rozgrzewką przy muzyce.

Zapraszamy w każdą środę o godz. 16.00

Wycieczki rowerowe - Sport na rowerze to aktywność, która daje niesamowite efekty nie tylko w zrzucaniu zbędnych kilogramów i budowaniu masy mięśniowej. Dzięki wycieczkom rowerowym mamy również czas
na kontemplację i odprężenie lub zupełnie odwrotnie – spędzenie czasu z osobami, na których najbardziej nam zależy, a dla których nie mamy go zbyt wiele na co dzień. Jadąc na rowerze zwiedzamy także piękne miejsca
i rozwijamy zmysł orientacji w terenie. Sporty rowerowe to coś, co daje nam możliwość zyskania naprawdę wiele przy niewielkim wkładzie własnym!

Zapraszamy na wycieczki rowerowe organizowane przez Przystań Twórczą w Cieplicach odbywające się w malowniczej scenerii Kotliny Jeleniogórskiej, mające na celu promocję ruchu na świeżym powietrzu
jako formy zdrowego trybu życia, wspólną integrację uczestników i rowerowe poznanie atrakcyjnych turystycznie miejsc Kotliny Jeleniogórskiej.

Planowana wycieczka – Przystań Twórcza – Dolina Bobru - Perła Zachodu – Pilchowice – Przystań Twórcza 22 kwietnia sobota godz. 10.00

Zapraszamy!!!

 

 

 

 

 

A to już było

 

W dniu 08.06.2017r. o godz.10.30 odbył się kolejny trening Nordic Walking. Tym razem wraz z dzielnymi uczestnikami w prawdziwie letniej scenerii Karkonoszy dotarliśmy do Pałacu Pakoszów. Podczas marszu zachwycaliśmy się pięknem lata w Kotlinie Karkonoskiej i omawialiśmy prawidłowe techniki używania kijków podczas treningu. Forma sportowa uczestników rośnie z tygodnia na tydzień, dzisiaj przeszliśmy ok. 12km.!!! 22 czerwca zapraszamy wszystkich chętnych na kończący sezon letni trening połączony ze zdobyciem trekingowym zamku Chojnik.