IMPREZY

 Inauguracja
40. Wiosny Cieplickiej

1 maja 2013 roku
Plac Piastowski w Cieplicach - wstęp wolny

wystąpią: około godziny 17.00 - Leniwiec
około godziny 18.00 - LemON

LemON

LemON to muzyczne objawienie ostatniego roku. Zespół, któremu udała się najtrudniejsza sztuka – odniósł komercyjny sukces z niekomercyjną muzyką! Brawurowo wygrali 3. edycję Must Be The Music. Ich debiutancka płyta w ciągu kilku tygodni pokryła się złotem i spotkała się z uznaniem nie tylko fanów, ale i branży, o czym najlepiej świadczy nominacja do Fryderyka 2013 w kategorii Debiut Roku.
Zagrali dziesiątki koncertów. Wystąpili na najważniejszych festiwalach w kraju. Oba single z debiutanckiej płyty ,,Będę z Tobą” i ,,Napraw” zdobywały szczyty list przebojów.
Piosenki LemON'a to łemkowsko-polsko-ukraińska mieszanka melodyjnego rocka, kołyszących ciepłych rytmów i akcentów folkowych.
Przede wszystkim to jednak czyste, udzielające się publiczności emocje płynące ze sceny i słyszalne w każdym wersie śpiewanym przez Igora i każdej nucie granej przez zespół.
Skład zespołu:
Igor Herbut – wokalista
Gra na pianinie, gitarze akustycznej, komponuje, pisze teksty. Pochodzi z łemkowskiej rodziny bardzo przywiązanej do tradycji. Student wokalistyki jazzowej i estradowej na Uniwersytecie Zielonogórskim. To o nim Elżbieta Zapendowska powiedziała, że nikt tak jak on w Polsce nie śpiewa. Wrażliwiec i wulkan emocji. Na scenie raz charyzmatyczny i pełen energii, a za chwilę zatopiony we własnych myślach i liryczny. Mówi płynnie w 4 językach, śpiewa w każdym języku świata. Pochodzi z Przemkowa, obecnie mieszka w Warszawie.
Adam Horoszczak – gitarzysta
Kuzyn Igora, z pochodzenia Łemek. Gra na gitarze elektrycznej, akustycznej i akordeonie. Samouk. Łamacz kobiecych serc. To za jego sprawą na scenie lądują staniki. Ma najbardziej hard rockowe zacięcie z całego składu. Słucha metalu i rocka lat 90. Jego najwięksi idole to KoRn, Guns'n'Roses, Red Hot Chili Peppers, Okean Elzy. Studiuje na Politechnice we Wrocławiu, pochodzi z Chocianowa.
Piotr Budniak – perkusista
Gra na perkusji odkąd skończył 10 lat. Każdy w jego rodzinie na czymś gra lub śpiewa. Muzyki klasycznej uczył się w Państwowej Szkole Muzycznej w Zielonej Górze, a ukochany jazz zagłębia na legendarnym wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej w Katowicach.
Oprócz jazzu fascynuje go hip hop. Jakby tego było mało, gra na pianinie i komponuje własne utwory.
Mariusz Smoliński – pianista
Do składu dołączył już po zwycięstwie w Must Be The Music. Prywatnie szwagier perkusisty – Piotra Budniaka. Absolwent wrocławskiej Akademii Muzycznej. To on wyczarowuje magiczną przestrzeń na koncertach i dzięki niemu Igor może wreszcie wyjść zza pianina do publiczności.
Andrzej Olejnik – skrzypek
Z pochodzenia Ukrainiec wychowany na łemkowskich i ukraińskich balladach i bojkowskich kołomyjkach. Gra na skrzypcach od 4 roku życia. Z wykształcenia realizator dźwięku. Występował w wielu zespołach i orkiestrach. Bardzo bliska jest mu liryczność i żywiołowość muzyki etnicznej, głównie karpackiej. W programie ,,Must be the Music” jego wirtuozeria zachwyciła nawet groźną Korę. Mieszka w Legnicy.
Piotr Kołacz – basista
Ma 31 lat, na gitarze basowej gra od szesnastego roku życia. Pochodzi z muzykalnej rodziny, uczył się grać na wielu instrumentach. Grał w orkiestrze dętej. Basem zaraził się w szkole Wojtka Pilichowskiego. Podpora sekcji grooviącej LemON'a. Właściciel samochodu typu combi, bez którego zespół nie mógłby istnieć. Mieszka w Świebodzinie.

 

LENIWIEC

Leniwiec gra melodyjną, czadową mieszankę punk-rocka, reggae i ska wzbogaconą dźwiękami saksofonu, akordeonu i puzonu. Dochodzą do tego zazwyczaj zaangażowane i polityczne, ale czasem też zupełnie niepoważne, teksty. Muzyka w ich wykonaniu to nie tylko mocne hasła o sprawach, które uważają za słuszne i ważne, ale też zabawa, dowcip i humor.
W maju 2001 po sześciu latach działalności ukazała się debiutancka płyta zespołu zatytułowana: „Z tarczą lub na tarczy”. Po wysłuchaniu tego materiału Jurek Owsiak zaprosił Leniwca na Przystanek Woodstock. Występ na tym festiwalu był dla muzyków wydarzeniem niezapomnianym, jednak muzycy Leniwca ciepło wspominają chyba wszystkie koncerty, nawet te małe, zwłaszcza w miejscach tak dziwnych jak więzienie, basen miejski, tama przeciwpowodziowa czy dyskoteka z rurką do striptizu na środku sceny.
Od występu na Przystanku Woodstock i wydania pierwszego materiału działalność Leniwca nabrała dużego tempa. Zespół zagrał prawie 700 koncertów w 9 krajach, grając z największymi gwiazdami i legendami sceny punk-rockowej: The Exploited, GBH, Asta Kask, Wasted, NVU, Oi Polloi, Zemezluc, La Fraction, Shelter, Lama. Zespół jest zapraszany na największe festiwale punk-rockowe w Europie: Puntala (Finlandia), Antifest (Czechy), Punk am Ring (Niemcy).
W latach 2003 i 2004 nakładem Pasażera ukazały się kolejne płyty „Uprzedzenia” i „Crazy Bros”. Ta ostatnia ukazała się także w Czechach. Utwory Leniwca znalazły się też na ponad trzydziestu składankach (również zagranicznych).
Rok 2008 i 2009 to, kultowa wśród miłośników alternatywnych brzmień, trasa Punky Reggae Live. Wraz z grupami Farben Lehre, Koniec Świata i Tabu zespół Leniwiec gra prawie 50 koncertów w największych miastach w Polsce.
W marcu 2008 ukazała się płyta „Reklamy na niebie”. Wydawcą został wrocławski LOU & ROCKED BOYS będącego częścią ROCKERS PUBLISHING. Płycie towarzyszył teledysk „PiekłoNiebo”.
W lutym 2011 nakładem Mystic Production ukazuje się płyta „Droga”. W dalszym ciągu jest to pozytywne granie w klimatach punk, reggae i ska, jednak zespół potrafi zaskoczyć słuchaczy. Niespodzianką na pewno jest nowe, pełne energii brzmienie, wzbogacone o kobiecy wokal, gitarę solową, saksofon i trąbkę. Jednak to nie koniec niespodzianek - oprócz typowych dla tego zespołu klimatów punk-reggae-ska na płycie można usłyszeć mocne wpływy muzyki folkowej. To zaskakujące i odważne połączenie punkrocka i folku świetnie sprawdza się na koncertach Leniwca, a muzykom udało się przenieść sceniczną energię na studyjną płytę.  Płycie towarzyszą teledysk „Droga” (gościnnie wystąpił w nim znany kabareciarz Jacek Ziobro) oraz „Helena”.

Skład zespołu:
Agnieszka „Agis” Szpargała
– sax, wokal.
Zbigniew “Mucha” Muczyński
– wokal, gitara.
Paweł “Cyna” Nykiel
– puzon, akordeon, chórki.
Paweł „Rusek” Wrocławski
– gitara.
Jakub “Pepesza” Matusiak
– perkusja, chórki.
Wojciech „Winial” Wiktorski
– bas, chórki.

Historię Leniwca w obrazie, słowie i dźwięku można poznać dokładniej odwiedzając stronę internetową  www.leniwiec.eu