IMPREZY

 KABARETOWA SOBOTA
4 maja 2013 roku

Kabaret Chyba i kabaret CIACH
od godziny 15.00
Plac Piastowski - wstęp wolny

 

Kabaret Chyba powstał pod koniec 2007 roku w składzie: Sylwia Styczeń, Seweryn Domagała, Maciej Gliński i Piotr Gumulec. Pierwszy występ dla publiczności złożonej z obcych ludzi, a nie tylko znajomych, miał miejsce w lutym 2008 we Wrocławiu na eliminacjach do PAKI. Występ został dobrze przyjęty przez publiczność. I tylko publiczność. Kabaret uparcie pracował przez kolejny rok, co zaowocowało przyjęciem do półfinałów PAKI 2009. I choć Krakowa wówczas nie zawojował, to dużo się nauczył. Jesienią natomiast z pomocą kolegów z Kabaretu DABZ nieźle zaprezentował się na Małym Ryjku w Rybniku oraz zdobył kilka nagród na Festiwalu Fermenty w Bielsku-Białej. Dodajmy – kilka pierwszych nagród w swoim istnieniu. Okazało się, że był to – jakby to ujął Dariusz Szpakowski – dobry prognostyk przed kolejnym sezonem festiwali kabaretowych. Bowiem w maju 2010 kabaret Chyba zdobył pierwszą nagrodę na 26.PACE (ex aequo z kabaretem Liquidmime), a że Jury nie przyznało Grand Prix – de facto ją wygrał. No i zaczęło się: występy w całej Polsce, pierwsze spotkania z telewizją (takie jak Mazurska Noc Kabaretowa czy też… Kawa czy Herbata o godz.7.23), nagrody na kolejnych festiwalach (Lidzbark, Mulatka w Ełku, PKS w Warszawie, Trybunały Kabaretowe w Piotrkowie Trybunalskim, Szpak w Szczecinie patrz nagrody), a poza tym sex, naroktyki i rock and roll (no dobra, tylko rock and roll…). W styczniu 2010 roku, tuż przed próbami do nowego programu, chcąc podążać własnymi ścieżkami, z kabaretu odszedł Seweryn. Kabaret w miesiąc napisał nowy program i zgłosił się na kolejną PAKĘ. I znów znalazł się w finale! W miarę powstawania nowego programu dołączył do nas nowy techniczny Michał Rohring i w tym składzie kabaret występuje do chwili obecnej.

 

Kabaret Ciach to jeden z filarów Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego. Kabaret młody duchem i bogaty doświadczeniem. Młodość, objawia się w stałej twórczej aktywności, która mniej więcej raz na rok owocuje premierowym programem. Ciach łączy dobry poziom literacki z humorystycznym przeglądem obyczajów i przywar Polaków. Ponadto w spektakle wplata elementy improwizacji, dzięki czemu każdy kolejny występ jest inny i niepowtarzalny. Wszystko pokazuje w klimacie humoru sytuacyjnego lub absurdalnego, w myśl Gogolowskiej zasady: Z czego się śmiejecie? Z samych siebie się śmiejecie!

Ciach bardzo lubi oklaski, natomiast nie lubi często pojawiającego się pytania - "skąd czerpiecie pomysły?". Inspiracji do kolejnych programów dostarcza wnikliwa obserwacja rzeczywistości a czasami nawet korespondencja od widzów tak, jak było to w przypadku programu "LISTY OD WIDZÓW". Jego fragmenty zaprezentował min. na antenie TVP 2, w Kabaretowym Klubie Dwójki, którego gościem specjalnym był kultowy satyryk i komediopisarz Stanisław Tym. Kolejnym programem jest "Oddział Śmiechoterapii", a jakie będą następne najlepiej przekonać się oglądając kabaret na żywo. Z żadnego festiwalu kabaretowego, w którym brał udział, nie wrócił bez nagrody- od wyróżnień, po Grand Prix. Ciach jest stałym uczestnikiem telewizyjnych realizacji kabaretowych w TVP2, Polsacie, TVP1 oraz TV Polonia. Wśród licznych programów, w których pojawiał się ostatnio, warto wyróżnić udział w Listopadowej Nocy Kabaretowej 2011, nawiązującej do kultowego filmu „Rejs” oraz Kabaretonu na Opolskim Festiwalu Piosenki w 2011r. Od roku 2009, Kabaret Ciach, jest gospodarzem dorocznego Kabaretobrania czyli Zielonogórskiej Nocy Kabaretowej, transmitowanej na żywo w TV Polsat.