IMPREZY

 42 Wiosna Cieplicka - Inauguracja

sobota 9 maja

Pl. Piastowski, od godziny 18.00

SUPPORT:od godz. 18.00 Jacek Szreniawa Trio, Laureaci Festiwalu Młodych talentów V Cieplickiego Kutra Artystycznego

ok godz. 19.00 występ Shata QS

Kim jest SHATAQS?
ShataQS – artystka, której korzenie rozwijały się nie tylko w Polsce ale także głęboko w Azji oraz w Nowym Yorku (USA). Oryginalne spojrzenie na rzeczywistość ma duży wpływ na twórczość i tematykę jej utworów. Pomimo powiązań autorki z ruchem rastafariańskim, muzyka ShataQS nie zamyka się w ramach reggea'owych.
Ma bowiem więcej elementów funk, soul i elektroniki. To muzyka okraszona fantastycznymi partiami wokalnymi oraz bardzo solidnie osadzoną i znakomicie brzmiącą sekcją rytmiczną.
W 2013 roku wraz ze swoim siedmioosobowym składem ShataQS zwyciężyła finał muzycznego programu telewizyjnego "MUST BE THE MUSIC". Według krytyków, utworem "DIE FREE”, ShataQS “złamała system”, a oryginalnością, spójnością formy i świadomością muzyczną, rzuciła na kolana zarówno jurorów jak i publiczność.
Jest zdobywcą trzeciego miejsca oraz nagrody za najlepszy wokal na międzynarodowym festiwalu TAUBERTAL OPEN AIR EMERGENZA 2014 w Niemczech. Jest też jedną z trzech finalistów eliminacji do 20. PRZYSTANKU WOODSTOCK 2014, co w rezultacie dało jej zespołowi bilet na dużą scenę Woodstock’u w pierwszy dzień festiwalu 2014 r.
ShataQS to coś więcej niż jednoosobowy artystyczny twór. To silna grupa wszechstronnych muzyków, którzy swoją oryginalnością, muzykalnością oraz swobodą wypowiedzi, wychodzą poza komercyjne schematy. Wnoszą absolutnie owy, świeży powiew na rynek muzyczny nie tylko w Polsce, ale także poza jej granicami.

Płyta:
Mr.Mankind to debiutancki album artystki kompozytorki i autorki tekstów ShataQS, tóry łączy w sobie kilka gatunków muzycznych takich jak funk, reagge i soul z lementami elektroniki.
Materiał okraszony jest fantastycznymi partiami wokalnymi oraz bardzo solidnie sadzoną i znakomicie brzmiącą sekcją rytmiczną. Całość o niebanalnym przekazie. Jak sama nazwa wskazuje “Mr.Mankind” to album dedykowany rodzajowi ludzkiemu i człowiekowi, jako zagubionej jednostce w świecie systemu. Każdy utwór jest manifestajcą przemyśleń, szukania prawdy i rozwiązań.
Jego głównym przesłaniem jest mobilizowanie obecnego człowieka do samodzielnego myślenia i decydowania za siebie. Do przypomnienia sobie kim jesteśmy i do wyciągania tego, co najpiękniejsze w nas.
Mr.Mankind to płyta, której realizacja trwała ponad rok, podczas którego skrupulatnie wybierani byli artyści i muzycy, z których to wsparciem i wkładem, tworzony był cały projekt ShataQS. Dammy Bolarin, Naweed Ahmed , Łukasz Olejarczyk, James ‘Bonzai’ Caruso, Piotr (kovias) Kowieski, to tylko kilka nazwisk spośród wielu jego budowniczych. Autorem aranżacji oraz produkcji płyty jest Łukasz Damrych, wybitny wrocławski producent muzyczny, pianista, kompozytor oraz zdobywca nagrody „Tukan” za najlepszą aranżację muzyczną na 26. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej.

 

Serdecznie zapraszamy na koncert