IMPREZY

Koncert Mate.o w ramach XXIV ŚWIĘTA MATKI, Wielkiego Festynu Rodzinnego

27.05.2012 - niedziela

godzina 19.00
Parafia Matki Bożej Miłosierdzia
ul. PCK 23

WSTĘP WOLNY

Mate.o (Mateusz Otremba)

Kompozytor, autor tekstów, wokalista,
Debiutował na scenie muzycznej w 1997 roku. Od tamtej pory nagrał trzy autorskie albumy: „Totalne Uwielbienie” (1997), „Jesteś dobry 
dla mnie” (2002), „Zapominam siebie” (2006). W 2004 roku wydał singiel w wersji anglojęzycznej: „Acoustic summer 04”. Współpracował z amerykańskim producentem muzycznym Hank Luec, nad albumem w języku angielskim, który obecnie czeka na wydanie. Zagrał setki koncertów w całym kraju, na scenach małych klubów, teatrów, ośrodków kultury, kościołów, festiwali. Koncertował również międzynarodowo, odwiedzając takie kraje jak: Stany Zjednoczone, Kanada, Niemcy, Białoruś, Ukraina, Czechy, Słowacja, Anglia, Szkocja, Węgry, Indie.
Jest również znany z wieloletniej współpracy jako wokalista i autor piosenek z zespołami: TGD oraz New life’m, z którymi nagrał w sumie 
6 albumów. Współpracował z artystami jak: Natalia Niemen, Marcin Pospieszalski, Joachim Mencel, Paweł Bzim Zarecki, Piotr Wojtasik, Mieczysław Szcześniak.
Muzyki Mate.O, nie sposób przypisać do jednego nurtu muzycznego. To poprostu “piosenka autorska”, w której słychać elementy folku, rhytm&bluesa, rocka, jazzu. Piosenki z niebanalną harmonią i tekstami, 
które znalazły swoich wielu odbiorców 
i wiernych fanów.

Zespół

Irek Głyk
Perkusista, wibrafonista. Współpracował z czołowymi muzykami polskiej sceny jazzowej i pop-rockowej, m.in. Tomaszem Stańko, Piotrem Wojtasikiem, Jorgosem Skoliasem, Stanisławem Sojką, Mietkiem Szcześniakiem, Justyną Steczkowską, Reni Jusis, Irkiem Dudkiem i SBB.
Jest stypendystą prestiżowej bostońskiej Berklee College of Music.
W ankiecie Jazz Forum Ireneusz Głyk zostaje umieszczony jako III wibrafonista w Polsce oraz „nadzieja polskiego wibrafonu”. Jako muzyk sesyjny nagrał wiele płyt nie tylko dla artystów polskich, ale i zagranicznych. Koncertował w USA, Niemczech, Francji, Dani, Włoszech, Czechach, Słowacji, Ukrainie, Austrii.
Mirek Stępień
Multiinstrumentalista, producent, aranżer. Od wielu lat zaangażowany na rynku muzycznym. Współpracował m.in z Reni Jusis, Robertem Chojnackim, Natalią Kukulską, Andrzejem Piasecznym, Mieczysławem Szcześniakiem i wieloma innymi artystami. Obecnie jest basistą Budki Suflera. Jest producentem drugiej płyty Mate.o, pt. „Jesteś dobry dla mnie”.
Łukasz Pilch
Gitarzysta, kompozytor, aranżer, producent muzyczny. Współpracował z wieloma znanymi i cenionymi muzykami: Marylą Rodowicz, Urszulą, zespołem Magma, Golec Orkiestra, Eleonorą Niemen. Jako producent muzyczny współpracuje z wieloma artystami w kraju i zagranicą. Obecnie jest gitarzystą Budki Suflera.
Tomasz Lipert
Gitarzysta. Jako muzyk sesyjny nagrał kilkadziesiąt płyt, przez ponad 10 lat współpracował z zespołem De Mono, koncertował z Ryszardem Rynkowskim, Tatianą Okupnik, Krzesimirem Dębskim i wieloma innymi. Od ponad 10 lat współpracuje z Mate.O i TGD.
Wojtek Gąsior
Basista, aranżer. Pracował z wieloma uznanymi muzykami i zespołami, grając jazz, gospel, muzykę latyno-amerykańską, soul, reggae czy blues. Artyści z jakimi koncertował to m. in. Andrzej Lampert, Marek Bałata, Ewa Uryga, Norris Garner, Ruth Lynch, Lothar Dziwoki, Edi Sanchez, Magda Anioł, TGD, Brian Fentress. Obecnie współpracuje m. in z: Mate.O, HolyNoiz,  Alijah. Ma na swoim koncie kilka płyt jako muzyk sesyjny oraz nagrania z własnymi projektami.

więcej na http://mateo.kdm.pl/

zobacz zdjęcia z koncertu >>>