IMPREZY

Koncert Brendan Monaghan i Wojciecha Jarocińskiego z zespołem "W tym sęk"

 

09 maja- sobota- godz. 16.00
Kościół Ewangelicko- Augsburski
Jelenia Góra-Cieplice
Impreza biletowana- 15 zł
.

Rezerwacja i sprzedaż biletów:
Przystań Twórcza – Cieplickie Centrum Kultury: (0-75) 755 36 26
Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej:
-Jelenia Góra- centrum – ul. Bankowa 27: (0-75) 767 69 25
-Jelenia Góra- Cieplice – Pl. Piastowski 36: (0-75) 755 88 44

Brendan Monaghan jest Irlandczykiem, ciałem i duchem. Na świecie często mówi się, że w ludziach urodzonych w Irlandii jest tajemnica i magia, wywodząca się jeszcze z czasów celtyckich. Dlatego też ich muzyka w sposób szczególny oddaje to, co drzemie w irlandzkich sercach i duszach. A trzeba wiedzieć, że te serca zawsze były niepokorne a dusze pełne wielkich emocji. Brendan jest autorem większości wykonywanych przez siebie utworów, w związku z tym utwory te są języku angielskim. Jednak tutaj nie trzeba znać języka, żeby odczytać nastrój i klimat każdego z nich. Wystarczy dać się uwieść pięknu irlandzkiej muzyki, tak cenionej i uwielbianej na całym świecie. Mówi się o nim, że znalazł swój sposób na zamknięcie w muzyce i słowach wszystkich myśli. A także, że jego muzyka jest niezwykle energetyczna i pełna irlandzkiego słońca.

Brendan Monaghan często koncertuje w rodzimej Irlandii jak i na całym świecie. Słynny Irlandzki bard w Polsce gościł już kilkakrotnie. Można go było posłuchać i zobaczyć m.in. w Warszawie, Krakowie Lublinie, Olsztynie a teraz nareszcie odwiedzi także Jelenią Górę. Jego utwory można usłyszeć także w wielu rodzimych rozgłośniach radiowych. Nagrał trzy solowe albumy „Precious time”, „No more words” a jego ostatni „Look no further” został wydany w ubiegłym roku. Singiel z najnowszego albumu „Love me” pojawiał się bardzo często w irlandzkich rozgłośniach radiowych, ale nie tylko. Można go było także usłyszeć przy okazji koncertów promujących ostatnią jego płytę w wielu miejscach na świecie. Jego muzyka wszędzie spotykała się z gorącym przyjęciem i entuzjastycznymi recenzjami. Trzeba też zaznaczyć, że towarzyszyć mu będzie znakomity skrzypek Niall McClean. For further information.
info@brendanmonaghan.com
www.brendanmonaghan.com

Wojciech Jarociński i zespół W TYM SĘK - doskonale znany jeleniogórskiej publiczności i nie tylko. Grupa powstała spontanicznie przy okazji zgłoszenia do 38 Ogólnopolskiej Giełdy Piosenki Turystycznej w Szklarskiej Porębie w 2005 roku. Od tamtej pory muzycy zdobyli wiele nagród i wyróżnień, stali się także „śpiewającą wizytówką” Karkonoszy na festiwalach i przeglądach poezji śpiewanej.
Oficjalna strona zespołu: www.wtymsek.pl

Organizator:
Przystań Twórcza- Cieplickie Centrum Kultury