IMPREZY

Poniedziałek, 3 maja
Impreza plenerowa w Parku Zdrojowym, Cieplice


Piknik dla mieszkańców, turystów i kuracjuszy.
15.00 - Miasteczko Rucho Drogowego (Straż Miejska)
około 17.00 Uroczysta Inauguracja Wiosny Cieplickiej z udziałem
Prezydenta Miasta Jelenia Góra - Pana Marka Obrębalskiegona scenie Muszli Koncertowej w Parku Zdrojowym

Na scenie oraz przed sceną będą czekać na widzów atrakcje, przygotowane przez organizatora.
Jako jeleniogórski akcent - wystąpią uczestniczki Przystaniowej Piosenkowni.
A jako gwiazdy: FEDERACJA oraz Michał Rudaś.

fot. FEDERACJA

FEDERACJA - sposobem organizacji pracy przypomina piwnice artystyczne, gdzie jest wielu autorów, kompozytorów i wykonawców. Czerpie wzorce z folkloru Kresów, muzyki klasycznej; nawiązuje do ambitnych nurtów rocka.
Charakteryzuje się niespotykaną potęgą głosów, a także wyjątkową dbałością o stronę muzyczną i tekstową. Warte podkreślenia jest, że zarówno muzyka jak i tekst są przeważnie dziełem członków zespołu.
Najważniejsze występy w charakterze gwiazdy zanotowała podczas Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, II Festiwalu Piosenki Prawdziwej (Sopot – Opera Leśna), Olsztyńskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy Poezję”.
Z sukcesem koncertowała w Wiedniu, Paryżu, Nowym Jorku, Lwowie i wielokrotnie w Londynie. Najczęściej jednak w Polsce i ze szczególnym umiłowaniem w lubelskiej Kawiarni Artystycznej Hades.
Swoje płyty grupa nagrywała (m. in.) w studio pr. III PR – im. Agnieszki Osieckiej i w studio PR Kraków. Wszystkie fonogramy były promowane przez PR, a większość przez TVP pod postacią rejestrowanych koncertów.

Oficjalna strona zespołu:
http://www.lfb.lublin.pl/

Zespół tworzą laureaci najważniejszych festiwali piosenki artystycznej.

Jan Kondrak - autor, kompozytor i wykonawca piosenek. Tłumacz, publicysta i prozaik. Organizator i współorganizator wielu cyklicznych, ogólnopolskich festiwali. Współzałożyciel Lubelskiej Federacji Bardów, założyciel Klubu Dobrej Piosenki. Zdobywca nagród na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, KFP w Opolu i na świnoujskiej FAMIE. Publikował w Kamenie, Kulturze Niezależnej i Tygodniku Współczesnym, Almanachu Prowincjonalnym, Akcencie. Wymyślił formułę Festiwalu Kultury Ekologicznej w Józefowie i 14 razy go przeprowadził. Organizacyjnie wspomaga świdnicką Jesień z Poezją i Ogrody Piosenek w Lublinie. Wyróżniony Złotym Indeksem na czterdziestolecie SFP w Krakowie, za – jak to określono: utworzenie księstwa piosenki literackiej w Lublinie. Prezydent RP przyznał mu srebrny Krzyż Zasługi.
Wydał następujące fonogramy solowe: ” Missa Pagana”, „Tango Trist`e”, „Madamme I” i „Madamme II” (wszystkie z tekstami Edwarda Stachury).
A także: „Kolędy przy gitarze, i cztery pozycje z tekstami własnymi - ”Wyzwanie”, Tym co pod wiatr”, „Romanse Ballady”, i „Kto Co”. Ma w dorobku tomik poetycki pt. Trzynasta Trzydzieści.

Marek Andrzejewski
– Absolwent ekonomii na UMCS. Autor, kompozytor, aranżer i wykonawca piosenek. W latach 90 współpracował z „Orkiestrą św. Mikołaja” oraz teatrem „Gardzienice”. W 1994 otrzymał I nagrodę na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie oraz nagrodę im. Wojtka Bellona przyznawaną śpiewającym autorom. Dwukrotnie zdobył Grand Prix Ogólnopolskiego Festiwalu Recitali w Siedlcach (1994 i 1997). Wielokrotnie reprezentował środowisko Lubelskie na koncertach galowych Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. W dorobku dwie autorskie płyty:
„Trolejbusowy batyskaf” – 1997 rok
oraz „Dziesięć pięter" – 2003 rok.

Piotr Selim
– pianista, kompozytor, aranżer i wykonawca piosenek. Absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi. Doktor sztuki muzycznej w dyscyplinie artystycznej - instrumentalistyka. Adiunkt na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie. Jako solista wielokrotnie wykonywał koncerty fortepianowe z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Lubelskiej. Jako kameralista koncertował na Węgrzech i w Niemczech, z chórem UMCS w Hiszpanii wykonywał między innymi utwory z własną muzyką do tekstów Karola Wojtyły. Laureat wielu ogólnopolskich festiwali piosenki artystycznej, między innymi – Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie. W 1999 roku zdobył Grand Prix Ogólnopolskiego Festiwalu Bardów we Włocławku. Z chórami Towarzystwa Muzycznego i Politechniki Lubelskiej w ramach realizowanych projektów artystycznych wykonywał własne piosenki. Na swoim koncie posiada - maksisingiel „Przede wszystkim” (piosenki z własną muzyką do tekstów Hanny Lewandowskiej), CD z utworami fortepianowymi (Sonatą C-dur op.2 nr 3 Beethovena, Sonatą f-moll op.5 J. Brahmsa, VII Sonatą S. Prokofiewa), CD kwintetu Tanquillo (płyta z tangami Astora Piazzolli). Wielokrotnie brał udział w realizacji fonogramów innych wykonawców.

Jolanta Sip - ukończyła socjologię na KUL. Przed rozpoczęciem "przygody z piosenką" zdobyła wicemistrzostwo Polski w tae-kwon-do (układy) grupie trenera Tadeusza Łobody. Jesienią 1995 roku nawiązała współpracę z Janem Kondrakiem, który napisał i skomponował dla niej repertuar. Wystąpiła w wielu ogólnopolskich konkursach, zdobywając siedem pierwszych i jedną drugą nagrodę, m.in. Grand Prix Ogólnopolskich Spotkań z Piosenką Kabaretową w Ostrołęce, główna nagroda Festiwalu Piosenki Studenckiej "Łykend" - Wrocław'96, druga nagroda Studenckiego Festiwalu Piosenki - Kraków'96. W 1996 roku brała udział w koncercie "Przeboje Laureatów" XXXIII Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej Opole'96. Występowała w przedstawieniu teatralnym "Joplin-to ja", grając tytułową rolę (Teatr Scena 6).

W koncercie wystąpią:
Kasia Wasilewska – skrzypce
Jola Sip – śpiew 
Krzysztof Nowak – gitara basowa
Tomasz Deutryk – perkusja
Marek Andrzejewski – śpiew, gitara akustyczna, teksty, muzyka
Piotr Selim – śpiew, instrumenty klawiszowe, muzyka
Jan Kondrak – śpiew, prowadzenie, teksty, muzyka


MICHAŁ RUDAŚ

MICHAŁ RUDAŚ jest wyjątkowym na polskiej scenie artystą, który jako pierwszy stworzył projekt muzyczny głęboko inspirowany muzyką indyjską. W maju 2009 r. wydał swój pierwszy album „Shuruvath”, którego producentem jest Adam Sztaba. Do pracy nad albumem zaangażowanych było wielu znakomitych muzyków i aranżerów. Marek Niedźwiedzki w krótkim komentarzu do tej płyty – powiedział: „Ta płyta jest piękna i prawdziwa… Kawał dobrej roboty”
Płyta „Shuruvath” zyskała wielu fanów oraz uznanie w środowisku muzyków, dziennikarzy i krytyków muzycznych. Michał ma na swoim koncie Nagrodę Jury Sopot TOP Trendy Festiwal 2009, którą zdobył brawurowym wykonaniem piosenki „Wracaj już”.

Aktualnie Michał Rudaś jest nominowany do nagrody Fryderyka 2010 w kategorii Nowa Twarz Fonografii.

Michał Rudaś po raz pierwszy dał się poznać szerokiej publiczności w 2001 roku jako finalista „szansy na Sukces”. Przełomem w jego życiu artystycznym był udział w głośnym musicalu „Kwiaty we włosach”, który otworzył drzwi do współpracy z Teatrem ROMA przy takich spektaklach jak: „Miss Sajgon”, Grease” i „Koty” oraz z Teatrem Komedia przy spektaklu „Chicago”. Kolejnym wyzwaniem, tym razem telewizyjnym był kilkuletni udział – jako solista – w programie „Jaka to melodia”, który przyniósł artyście popularność i sympatię widzów.
Do dnia dzisiejszego Michał śpiewa w orkiestrze Tomka Szymusia w telewizyjnym show „Taniec z Gwiazdami” oraz współpracuje jako wokalista z Orkiestrą Adama Sztaby.