IMPREZY

Sobota, 29 maja, od godz. 13.00
Kiermasz kwiatów i roślin, Niesamowite bolesławieckie Glinoludy oraz Jeleniogórski Chór Kameralny pod dyrekcją mgr Joanny Moryc
Park Zdrojowy i okolice, Cieplice

Ten piękny, majowy dzień będzie należał do miłośników pachnących, ozdobnych i nietypowych roślin. Nie zabraknie kwiatów ciętych, doniczkowych, drzewek i ziół.  Kiermaszowi towarzyszyć będzie występ Jeleniogórskiego Chóru Kameralnego pod dyrekcją mgr Joanny Moryc.
Chór powstał w 2008 roku, a w jego skład wchodzą  pasjonaci muzyki . Joanna Moryc w pracy ze śpiewakami zwraca uwagę na poprawną i piękną emisję głosu oraz świadomą interpretację utworów. Zespól wykonuje zróżnicowany repertuar chóralny, który  obejmuje utwory a cappella oraz formy wokalno-instrumentalne wszystkich epok. Jeleniogórski Chór Kameralny aktywnie uczestniczy w życiu Jeleniej Góry , śpiewając na ważnych uroczystościach, dając okolicznościowe koncerty i biorąc udział w ciekawych projektach artystycznych. Niezwykłego klimatu całej imprezie nadadzą Glinoludy. Te postaci z Bolesławca zostały wykreowane przez jednego z mieszkańców - Bogdana Nowaka.

Glinoludy poprzez wspólne, niemal rytualne spektakle malowania ciał gliną i ekspresję prezentacji - tworzą identyczną wspólnotę niczym praprzodkowie a także prezentują swą więź z rodzinnym miastem i jego tradycją. W Bolesławcu- miasteczku znanym ze swej pięknej ceramiki (kamionka z charakterystycznym tradycyjnym wzornictwem nanoszonym metodą stempelkową)- co roku w trzeci weekend sierpnia - w dniu Święta Ceramiki odbywa się żywiołowa i spontaniczna Parada Glinoluda czyli Gliniada. Tym razem ta niesamowita grupa odwiedzi Cieplice.
więcej: www.glinolud.pl

 
UWAGA: Zgłoszenia osób i firm chętnych do udziału w kiermaszu prosimy przesyłać do 26 maja na adres: przystan.tworcza@cieplice.org Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , w tytule prosimy podać „Kiermasz kwiatów”, a w treści- dane firmy/osoby, tel. kontaktowy i powierzchnię (do 25 m2) potrzebną do wystawienia.