IMPREZY

Sobota, 8 maja, godz. 19.00
Muzyczno – kabaretowy Show Tomasza Grdenia
Pałac Pałac Schaffgotschów (Politechnika – „Sala Błękitna”)
Plac Piastowski 27, Cieplice

Tomasz Grdeń to niezwykle utalentowany, obdarzony olbrzymim poczuciem humoru, wiecznie młody artysta. Podczas swoich występów łączy zapomniany już prawie klimat swingu z para kabaretowym podejściem do piosenek, publiczności i samego siebie. Występuje sam, rzadko jednak sam śpiewa, publiczność bowiem, wciągnięta do wspólnej zabawy z piosenką, podśpiewuje, pogwizduje stając się chórem- orkiestrą.
Na program występu Tomka Grdenia składają się znane i urokliwe piosenki jak: Singing In The Rain, Strangers In The Night, What A Wonderful World, Fever, Blue Suede Shoes, Zimny Drań, Ostatnia Niedziela, oraz autorski numer Tomka zatytułowany Bestia, prawdziwy hit.

Tomek Grdeń jest laureatem pierwszej nagrody w I Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Kabaretowej O.B.O.R.A. 2004. W latach 2003-2005 występował z Zenonem Laskowikiem, biorąc udział w dwóch programach: „Niespodziewane powroty, czyli twórzmy klimacik” i O.B.O.R.A. za 3 grosze plus VAT”. Współpracował wielokrotnie z orkiestrą Zbigniewa Górnego. Widzowie programu TVN „Mam talent” wiedzą, że dotarł tam bardzo daleko – aż do półfinału!!.

Jeleniogórskim akcentem będzie prezentacja dwóch przedstawicieli młodych jeleniogórskich "talenciaków". Będą to: gitarzysta - Jakub Walicki, oraz akordeonista Piotr Wyrostek.
Oto co Jakub pisze o sobie: Jakub Walicki od lat pięciu próbuje ujarzmić sześc strun, tudzież wydobyć z nich esencję. Odnalazł już swoje ideały (Astor Piazzola, Robert Horna), na których się wzoruje. Niedawno zaś odkrył, że najpiekniej, najpełniej gra mu się dla jednej z miłośniczek myśli Jeana-Paula Sartre (w tym miejscu chciałby ogromnie przeprosić).

A Piotr Wyrostek pisze: edukację gry na pięknym choć nie docenianym jeszcze dziś instrumencie, którym jest akordeon zacząłem w wieku 10 lat w PSM 1i2 stopnia im Stanisława Moniuszki w Jeleniej Górze  u Pani prof. Zuzanny Turwanickiej po ukończeniu pierwszego stopnia rozpocząłem naukę u Pana prof. Tomasza Gadziny który prowadzi mnie do dziś od 5 lat w drugim stopniu PSM. Swą muzyką staram się wypełnić koncerty organizowane zarówno przez Jeleniogórską Filharmonię dolnośląską jak i przez Cieplickie koncerty w muszli koncertowej, koncerty w moich byłych szkołach i wiele wiele innych imprez bardziej bądź mniej kameralnych czy widowiskowych. Swą edukację chcę kontynuować na studiach muzycznych, aby rozwijać swą sprawność techniczną i kontynuować pasję , którą jest akordeon.'

Bilety w cenie 20 zł do nabycia w przedsprzedaży do 7 maja:
Przystań Twórcza – Cieplickie Centrum Kultury, Cieplice, ul. Ściegiennego 5-7
Centrum Informacji Turystycznej, Jelenia Góra, ul. Bankowa 27
Centrum Informacji Turystycznej, Cieplice, Plac Piastowski 36.