IMPREZY

Koncert Zespołu „Star Guard Muffin”

 

 


    Star Guard Muffin – to brzeska formacja muzyczna (powstała w 2008 r). wykonująca szeroko pojętą muzykę reggae. Zespół składa się z młodych i pełnych zapału muzyków. Brzmieniowo wpisują się w bujający roots i dość skoczny, żywiołowy dancehall. Energiczne utwory tworzone z prawdziwą pasją rewelacyjnie sprawdzają się na koncertach. Wyrażanie się przez dźwięki i masa pozytywnych wibracji podczas występów powoduje, że każdy koncert zespołu jest nietuzinkowy.


    Po raz pierwszy Star Guard Muffin wystąpił jako support przed koncertem EastWest Rockers w brzeskim klubie BigStar. Następne lata koncertowania zaowocowały wieloma muzycznymi osiągnięciami, takimi jak: I miejsce na Rock Reggae Festiwal Support w Brzeszczach, Grand Prix na FAMIE w Świnoujściu. W sierpniu 2009 r. muzycy wystąpili na II Dniach Młodzieży w Dobrym Mieście, gdzie zajęli I miejsce. Z kolei w grudniu 2009 r. zespół zajął I miejsce na Festiwalu Form Muzycznych Światowid we Wrocławiu. W czerwcu 2010 r. grupa została wyróżniona na festiwalu "ZMRock" w Nidzicy.

    Medialny rozgłos zespół zawdzięcza swojemu frontmanowi – Kamilowi Bednarkowi, który zdobył II miejsce w III edycji programu "Mam talent!". To wydarzenie było bezpośrednią motywacją do przyspieszonego wydania debiutanckiej płyty „Szanuj”, która według wydawcy na początku grudnia 2010 r. uzyskała status złotej płyty. W styczniu 2011 r. podwójnie platynowej płyty. Album ten okazał się jednym z najszybciej sprzedawanych od początku XXI wieku, zostając drugim bestsellerem 2010 roku. Łącznie przekroczył już nakład 70 tys. egzemplarzy.
Więcej na: www.myspace.com/starguardmuffinNiedziela, 1 maja, godz. 18.00
Plac Piastowski, Jelenia Góra-Cieplice
Impreza plenerowa, wstęp wolny